Nowy sondaż! Prawo i Sprawiedliwość na czele
Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, ponownie zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość.
Partia rządząca może liczyć na przychylność 36,3 proc. respondentów.
Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 26,9 proc. ankietowanych.
Podium zamyka Lewica z poparciem na poziomie 12,9 respondentów. Ostatnią partią, która znalazłaby się w Sejmie jest Konfederacja (5 proc.)
Po progiem znalazłaby się Koalicja Polska (PSL + Kukiz'15), którą poparłoby 4,7 badanych.
Aż 13 proc. badanych wskazało głos na inną partię bądź nie miało zdania.
Najnowsze
Burza po wpisie Tuska ws. Emila Jędrzejewskiego. Internauci nie zostawili na premierze suchej nitki
Lekarz-sygnalista milczał podczas przesłuchania
Lekarz-milioner z KO wydał oświadczenie po oskarżeniach byłego ordynatora