Nowy rok - nowa TV Republika. Telewizja Republika 24 godziny na dobę!

Artykuł
Od 1 stycznia TV Republika wzbogaci antenę nowymi programami dla widzów
Fot. mt

Od nowego roku w Telewizja Republika wzbogaciła ramówkę nowymi programami. Ocena wydarzeń minionego tygodnia przez Mariana Kowalskiego, komentarz zza oceanu Macieja Rusińskiego oraz zastąpienie telezakupów autorskimi programami - to tylko niektóre z licznych zmian, jakie zaszły w naszej stacji od nowego roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Nowy rok to nowe możliwości. Pokazuje to TV Republika, która od 1 stycznia wzbogaciła antenę nowymi programami dla widzów. 

W każdą niedzielę prosto z Nowego Jorku szef nowojorskiego klubu „Gazety Polskiej” Maciej Rusiński przedstawi najważniejsze informacje ze Stanów Zjednoczonych.

Piątkowe pasmo publicystyczno-satyryczne zostanie wzbogacone o autorski program Mariana Kowalskiego. Komentator pochyli się nad najważniejszym, jego zdaniem, wydarzeniem mijającego tygodnia.

Dodatkowo, zwiększony zostanie czas antenowy programu „Republika Młodych”. Konfrontacje poglądów politycznych młodzieżówek będą emitowane w formie dwóch wejść po dwadzieścia minut. Zwiększona zostanie również obsada programu.

„Dotychczas program był w skromnej reprezentacji najważniejszych sił politycznych, teraz poszerzymy go o cztery dodatkowe drużyny” – zaznaczył w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” dyrektor programowy TV Republika Witold Newelicz.

Po godzinie 15:00 stacja będzie emitowała sprawdzone dotąd formaty w codziennym wydaniu na żywo: „Republika po południu” oraz „Wolne głosy”.

Koniec z telezakupami

Od stycznia 2022 roku dotychczasowe pasmo w którym emitowane były telezakupy zostanie zastąpione nowymi propozycjami. Na początku, po porannym programie „Polska na dzień dobry”, od 9:30 do 15:00 prezentowane będą najważniejsze wydarzenia z kraju oraz najciekawsze programy, gorące dyskusje i ważne komentarze, które pojawiły się na naszej antenie minionej doby.

- Z racji konieczności emitowania telezakupów nasza antena nie była wystarczająco elastyczna - nie mogliśmy niekiedy relacjonować wielu rzeczy na żywo, na czym chcielibyśmy się skupić - podkreślił Witold Newelicz w rozmowie z TV Republika.

TV Republika będzie nadawać 24h na dobę

W rozmowie z TV Republika redaktor Tomasz Sakiewicz stwierdził, że do tej pory „programy publicystyczne i informacyjne (stacji TV Republika - przyp. red) były bardzo chwalone za ich jakość i ciekawość”.

- Nie byliśmy jednak w stanie całości ramówki poświęcić programom informacyjnym i publicystycznym. Teraz to się zmienia - TV Republika będzie nadawać 24h na dobę, nie będzie już przerw na telezakupy. Chcemy jak najwięcej materiałów politycznych, komentarzy, tego, co państwa najbardziej interesuje - zaznaczył publicysta.

Gdzie można nas oglądać?

Telewizję Republika odbierać można drogą satelitarną, oraz drogą naziemną w systemie DVB-T w Katowicach i okolicy oraz w systemie DVB-T2 w Warszawie na kanale 23, Wrocławiu i okolicach tych miast na kanale 41. Można nas oglądać całą dobę za pośrednictwem portalu www.tvrepublika.pl.

 

Źródło: TV Republika, GPC

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy