Nowe unijne standardy nie podobają się Polakom. Mocna krytyka KE

Tomasz Domański 30-08-2022, 08:59
Artykuł
canva.com

Według najnowszego sondażu przygotowanego na zlecenie Wpolityce.pl, aż 48 proc. badanych uważa, że Komisja Europejska nie postąpiła uczciwie wobec Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy najpierw zawierając kompromis, a później wycofując się z niego. 24 proc. badanych jest przeciwnego zdania - wynika z opracowania Social Changes.

W sondażu spytano Polaków, czy według nich Komisja Europejska postąpiła uczciwie wobec Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, najpierw zawierając kompromis, a później wycofując się z niego.

Prawie połowa badanych - 48 proc. odpowiedziało, że nie, z czego 32 proc. - "zdecydowanie nie", a 16 proc. - "raczej nie", a 24 proc. badanych było przeciwnego zdania, z czego 14 proc. odpowiedziało - "zdecydowanie tak", a 10 proc. - "raczej tak". 28 proc. badanych nie było zdecydowanych i odpowiedziało, że "trudno powiedzieć".

W sondażu zadano też pytanie, czy Polska ma prawo do wycofania się z niektórych zobowiązań wobec Unii Europejskiej w sytuacji, gdy Unia Europejska blokuje pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.

43 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco na to pytanie, z czego 25 proc. "zdecydowanie tak", a 18 proc. "raczej tak". Przeciwnego zdania było 31 proc. badanych. Z czego 17 proc. wybrało odpowiedź - "zdecydowanie nie", a 14 proc. "raczej nie". 26 proc. odparło, że "trudno powiedzieć".


Źródło: PAP/wpolityce.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy