Nowe dworce, nowy tabor. Rząd stawia na kolej. Dziś był Dzień Kolejarza

Artykuł
canva.com

"W ciągu ostatnich 7 lat zmodernizowanych zostało 288 stacji i 427 przystanków kolejowych. Powstało też 71 zupełnie nowych przystanków. Zmodernizowaliśmy i wybudowaliśmy niemal 80 dworców kolejowych. To oznacza, że w ponad 850 miejscach infrastruktura pasażerska albo znacząco się poprawiła, albo została wzniesiona od podstaw", powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas obchodów Święta Kolejarza.

Jak podkreślił, zmodernizowanych zostało już prawie 7000 km torów kolejowych w całej Polsce. "Jeżdżą po nich coraz nowocześniejsze pociągi. Pasażerowie to doceniają i coraz chętniej korzystają z polskiej kolei. Przewozy pasażerskie biją kolejne rekordy", dodał.

Szef resortu infrastruktury przeczytał również list premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do kolejarzy, w którym szef rządu podkreślił, że "trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonujące i nowoczesne państwo bez rozwiniętej sieci transportowej. Jako rząd robimy więc wszystko, by unowocześniać i rozbudowywać polską kolej".

Dodał, że realizacja tych zamierzeń nie byłaby możliwa bez codziennego wysiłku pracowników kolei; bez jednoczącego Państwa etosu służby i poczucia odpowiedzialności.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy