Nowa marka we flocie samochodowej Straży Granicznej. 110 nowych wozów trafi do SG

Portal TV Republika 08-06-2023, 12:00
Artykuł
SG

Straż Graniczna podpisała umowę na zakup 110 samochodów patrolowych Seat Ateca. To pierwsze samochody tej marki we flocie SG. Łączna wartość umowy to 17,5 mln zł.

Samochody Seat Ateca typu SUV wyposażone są w nowoczesny silnik o pojemności 1.5 litra, dysponujący mocą 150 KM. Sprawdzą się zarówno na asfalcie, jak i leśnych duktach. Seat Ateca ma najnowsze rozwiązania technologiczne, wpływające zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy użytkownika m.in.: 7 poduszek powietrznych, światła w technologii LED oraz 4 profile jazdy (umożliwiające zmianę reakcji silnika), wspomaganie kierownicy i przełożeń skrzyni DSG.

Seat będzie kolejną obok Skody, Volkswagena, Toyoty, Kia oraz Hyundaia marką we flocie pojazdów Straży Granicznej. Samochody zostaną dostarczone do 12 grudnia br. i trafią docelowo do wszystkich oddziałów SG. Wartość jednego zakupionego pojazdu to prawie 159 tys. zł.

Ponadto w ubiegłym tygodniu (25 maja) Straż Graniczna podpisała umowę na zakup 4 busów marki Mercedes Sprinter za łączną kwotę prawie 2 mln zł. Są przeznaczone do przewozu 20 osób. Busy mają zostać dostarczone 18 grudnia br. i trafią do Nadwiślańskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Nadbużańskiego i Śląskiego Oddziałów Straży Granicznej. Pojazdy tej marki są już użytkowane w Straży Granicznej.

Pojazdy patrolowe i busy zostaną zakupione w ramach „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022 – 2025”.

Źródło: SG

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy