Nowa „GP”. „Co by tu jeszcze spieprzyć”

Artykuł
Gazeta Polska
Fot. materiały prasowe

W dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz w artykule okładkowym analizuje klęskę Tuska w UE. W numerze także m.in. o Euro 2020, cyberatakach i pedofilii.

Piotr Lisiewicz zauważa, że były premier „bez wątpienia przyczynił się do brexitu drażniąc Brytyjczyków, których gazety nazywały „gangsterem za trzy grosze”, „małym, próżnym hipokrytą” czy „protekcjonalnym pacanem”. „Kontynuując wypowiedź dziennikarz stwierdza, „gdy przestał być „królem Europy”, a został szefem Europejskiej Partii Ludowej, która za jego „królowania” straciła 1/4 stanu posiadania w PE, wypchnął z niej jeszcze Węgrów. Wiara części polskich lemingów w powrót Donalda Tuska jako „człowieka sukcesu” jest paradoksalnie dowodem ich prowincjonalizmu, bo w UE nikt tak go nie określa. Można żartobliwie zauważyć, że osiągnął tam tyle, co… Borys Budka na krajowym podwórku” - zauważa Lisiewicz.

Smutna rzeczywistość Euro 2020 w analizie dr. Jerzego Dudały. „Żyjemy w czasach, gdy 99 proc. piłkarzy idzie tam, gdzie jest większa kasa, mając gdzieś historię i tradycje swojego klubu. Przepaść między ich luksusowym życiem a życiem większości fanów musi sprawiać ponure wrażenie. I te scenki: klęczący piłkarze, dziwaczne różowe koszulki pasujące bardziej do burdelu niż na boisko, Chelsea jako zabawka w rękach rosyjskiego oligarchy, gadżety Realu Madryt bez krzyża w herbie, a na stadionie Manchesteru United wycieczki z Azji. Pandemia pokazała, że piłkarskim korporacjom potrzebne są reklamy chipsów, napojów i kosmetyków, a nie kibice. Tak, wiem, że psuję Państwu humor w czasie oglądania meczów na Euro” - stwierdził dr Gugała.

Na problem pedofilii w internecie zwraca uwagę Hubert Kowalski. „W czasach prawie powszechnego dostępu do internetu pedofile są szczególnie aktywni w cyberprzestrzeni. Właśnie tam szukają swoich ofiar. Wyzwaniem dla Polski jest stworzenie skutecznych narzędzi wykrywania i ścigania tych, którzy próbują krzywdzić dzieci” - zauważa.

Jacek Lizienkiewicz ujawnia: „Stowarzyszenie Iustitia, Komitet Obrony Demokracji, Strajk Kobiet czy RPO Adam Bodnar – to tylko niektóre środowiska organizujące w całej Polsce Tour de Konstytucja PL. Objazd lokalnej Polski przez sędziego Waldemara Żurka i jego kolegów z sądów oraz prokuratur już na początku wywołał skandal w niewielkich Dobczycach”.

„Gdzie czołgi nie mogą, tam Putin wysyła biznesmenów. Mniej to kosztuje finansowo i politycznie. Zwłaszcza gdy chodzi o londyńskie City czy afrykańskie rynki. Lojalnym biznesmenom Kreml pozwala zarabiać, i to bardzo dużo. Ale priorytetem jest zawsze realizacja poleceń reżimu” - napisał z kolei Antoni Rybczyński.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy