Novak Djoković utrzymał prowadzenie w rankingu tenisistów. Hubert Hurkacz jest trzynasty

Artykuł
Hubert Hurkacz jest 13. w najnowszym rankingu ATP. Zbliża się do czołówki
Fot:Twitter/Hubert Hurkacz

Novak Djoković mimo braku triumfu w US Open i w turnieju olimpijskim nadal jest na szycie rankingu ATP. Coraz bliżej utytułowanego Serba jest jednak jego niedawny rywal z wielkiego finału amerykańskiego turnieju US Open. Danił Miedwiediew zbliżył się do Djokovicia i nie jest wykluczone, że wkrótce dojdzie do zmiany na tenisowym tronie.

Pierwsza dziesiątka rankingu ATP wygląda tak samo, jak przed miesiącem. Coraz niżej w zestawieniu jest legendarny Roger Federer. Szwajcar mimo zajmowania 9. lokaty jest bliski opuszczenia ścisłej czołówki. Trzy pozycje wyżej znajduje się inny legendarny zawodnik – Rafael Nadal. Hiszpan traci coraz więcej punktów i dał się wyprzedzić m.in. Stefanosowi Tsitsipasowi z Grecji. Młody zawodnik z tego kraju zajmuje trzecie miejsce w rankingu i prezentuje coraz wyższy poziom.

Najwyższe miejsce z Polaków w tym rankingu zajmuje Hubert Hurkacz. Młody Polak jest trzynasty i traci do czołowej dziesiątki 312 pkt. O 14. miejsc awansował także Kamil Majchrzak. Polak jest teraz 125.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy