Nocne ulewy nad Małopolską. Zakopianka zalana

Artykuł
Fot. Facebook/Bartek Ziółkowski FOTO

Zakopianka, czyli droga krajowa nr 7 w Głogoczowie została zalana potokami brunatnej wody. Powódź błyskawiczna nie miała litości. Po nocnych ulewach w Małopolsce najtrudniejsza sytuacja była na terenie powiatu myślenickiego.

Ulewy w Małopolsce najwięcej zniszczeń spowodowały na ternie powiatu myślenickiego. W niektórych rejonach spadło do 100 litrów wody na metr kwadratowy, co doprowadziło do wezbrania rzek.

W wielu miejscach na drogi lokalne i powiatowe woda naniosła muł, rumosz skalny i błoto. W Głogoczowie z zalanych domów ewakuowano mieszkańców. Także w Głogoczowie została zalana droga krajowa nr 7, czyli popularna Zakopianka.

Uszkodzone zostały co najmniej trzy mosty

– Utrudnienie na dk 7 odcinek Kraków – Myślenice, m. Głogoczów km 685+000 (woj. małopolskie). W wyniku intensywnych opadów atmosferycznych powstało zastoisko wodne. Droga została zablokowana – poinformował dyżurny ruchu Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad.

Zakopianka przez trzy godziny w tym miejscu była zupełnie zablokowana. W Krzyszkowicach zostały uszkodzone co najmniej trzy mosty. Zalana została oczyszczalnia ścieków.

Według najnowszych prognoz sytuacja meteorologicznych w Małopolsce w dalszym ciągu może być niebezpieczna. Na południu województwa spodziewany jest opad miejscami nawet do 100 mm.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy