Nigeria. Sceny jak z Mad Maxa. Bandyci na motocyklach atakują miasteczko
Uzbrojeni napastnicy na motocyklach zabili co najmniej 50 osób w stanie Kebbi na północnym zachodzie Nigerii - poinformowali w niedzielę mieszkańcy regionu. Grupa kilkunastu mężczyzn najechała okolicę w piątek w nocy.
Według mieszkańców napastnicy starli się z wojskiem i policją, jednak siły bezpieczeństwa musiały się wycofać pod naporem bandytów.
W wyniku ataku spalonych zostało kilka sklepów i silos zbożowy. Napastnikom udało się także uprowadzić bydło.
wnp.pl
Komentarze
Najnowsze
Dziennikarz Republiki w ścisłej czołówce. Marcin Dobski na podium rankingu zaangażowania w serwisie X
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"