Nietrzeźwa matka wjechała do rowu. Wiozła trójkę dzieci

Artykuł
Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu we krwi
Fot. Canva

Nietrzeźwa kobieta wiozła trójkę dzieci. Na zakręcie w Wilkowie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. 42-latka została zatrzymana przez policję, a jej dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał informację, że w Wikowie kierująca citroenem wjechała do rowu. 

- Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochodem kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. Kobieta wiozła trójkę swoich dzieci w wieku od 3 do 14 lat. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem - przekazała Edyta Żur, oficer prasowy KPP w Opolu Lubelskim i dodała, że kobiecie ani dzieciom nic się nie stało.

Kobieta w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Przyznała się, że wcześniej spożywała alkohol. O zdarzeniu zostanie powiadomiony wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu - dodała Żur.

Kobiecie za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz narażanie dzieci na niebezpieczeństwo grozi do 5 lat więzienia oraz grzywna do 20 tys. złotych.

Źródło: polsatnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy