„Nieprawdziwa informacja”. MSWiA i MEiN o doniesieniach nt. wynagrodzeń dla nauczycieli i policjantów

Artykuł
Przemysław Czarnek
Fot. Facebook/Ministerstwo Edukacji i Nauki

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaprzeczyli doniesieniom nt. wynagrodzenia dla nauczycieli i policjantów. Według niektórych mediów miały one zostać obniżone z powodu Polskiego Ładu.

O zaprzestanie szerzenia „dezinformacji, dotyczących rzekomego negatywnego wpływu Polskiego Ładu na wynagrodzenie nauczycieli” zaapelował minister edukacji Przemysław Czarnek.

„Szanowni Państwo, uprzejmie proszę o zaprzestanie dezinformacji dotyczących rzekomego negatywnego wpływu Polskiego Ładu na wynagrodzenie nauczycieli” – napisał Czarnek na Twitterze. Odniósł się w ten sposób do fakenewsów rozpowszechnianych przez TVN, jakoby nauczyciele mieli stracić na Polskim Ładzie.

Czytaj: Polski Ład to historyczna obniżka podatków

W sprawie fałszywych informacjiwypowiedział się również resort oświaty w oświadczeniu na stronach internetowych rządu. „Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że zakończyło się spotkanie z kuratorami oświaty z całej Polski. Dotyczyło ono rzekomego zaniżania wynagrodzeń nauczycieli, które miałoby wynikać z wejścia w życie przepisów z zakresu Polskiego Ładu. Żaden kurator oświaty nie potwierdził tego rodzaju sytuacji. W związku z tym MEiN apeluje o niewprowadzanie w błąd opinii publicznej” – napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie resort poinformował, że w indywidualnych przypadkach, w których doszłoby do zaniżania wynagrodzeń, zainteresowane osoby proszone są o kontakt z organem prowadzącym oraz przekazanie informacji ministerstwu.

Minister Czarnek będzie dziś gościł na antenie TV Republika w programie „Dziennikarski poker” o godz. 19:00.

Fakenewsy dotyczą także wynagrodzeń policjantów. „Polski Ład pozbawił policjantów tegorocznych podwyżek - ustalił reporter RMF FM @ZasadaKrzysztof. Zgodnie z zapowiedziami MSWiA wzrost policyjnych uposażeń miał wynieść 500 złotych” – napisało RMF FM we wpisie zamieszczonym na Twitterze.

Do doniesień reportera RMF FM odnióśł się wiceszef MSWiA, który zdementował informacje. „I wyniesie 500 zł netto. Z wyrównaniem od 1 stycznia. Nic się nie zmieniło, Polski Ład nie pozbawił policjantów podwyżek. To nieprawdziwa informacja” – napisał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy