Niemieccy żołnierze oskarżeni o napaść seksualną i rasizm. Będą wycofani z Litwy
Żołnierze niemieccy, którzy biorą udział w misji NATO na Litwie zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym, wymuszenia oraz znieważanie m.in. na tle rasistowskim. Czterech z nich zostało wycofanych do Niemiec.
Ministerstwo Obrony sporządziło pismo, z którego wynika, że sprawa zgodnie z obecnym stanem wiedzy dotyczy dziesięciu żołnierzy. Pod koniec kwietnia mieli oni uczestniczyć w imprezie, podczas której m.in. śpiewano skrajnie prawicowe i antysemickie pieśni. W trakcie wydarzenia miało dojść do napaści na tle seksualnym.
Annegret Kramp-Karrenbauer, który jest ministrem obrony Niemiec, wezwała do wyciągnięcia konsekwencji wobec podejrzanych.
- Nadal jest wyjaśniane do czego dokładnie doszło podczas imprezy. Jedno jest pewne, cokolwiek się stało, będzie ścigane i surowo karane - przyznała.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Toskania czeka! Ruszyły zapisy na wyjątkowy wyjazd Klubów „Gazety Polskiej”
Przydacz przed szczytem NATO: Rosja pozostaje największym zagrożeniem. „Polska jest wzorowym przykładem”
NBA: Jeden z największych transferów lata stał się faktem
TRZEBA ZOBACZYĆ!