Niemcy chcieli wymusić zdjęcie ukraińskiej flagi. Polka powiedziała NEIN

portal tvrepublika.pl 07-10-2022, 19:15
Artykuł
canva.com/Telewizja Republika

Szefowa berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego w Berlinie Hanna Radziejowska poinformowała, że została poproszona przez administrację budynku, w którym mieszka o zdjęcie ukraińskiej flagi z balkonu. Zapytana, czy zamierza to zrobić Radziejowska powiedziała "nie, oczywiście, że nie. Będzie wisiała do zwycięstwa".

"Flaga wisi w moim domu, na moim balkonie. Przywiozłam ją z Ukrainy, kiedy pod koniec maja z przyjaciółmi z ukraińskiej diaspory Vitsche pojechałam z transportem pomocy do Kijowa, byłam w Buczy, Irpienia, Hostomelu", opowiada Radziejowska. "Flaga Ukrainy znaczy dla mnie bardzo dużo", podkreśla.

"Przeczytałam artykuł o aspektach prawnych takiej sytuacji w Niemczech - pojawia się w nim sugestia, że aby wywiesić flagę wspierającą Ukrainę, to lepiej ja +uzupełnić+ gołębiem pokoju lub napisem +pokój+, aby wyjaśnić dobre intencje eksponowania flagi", mówi dyrektor berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego. "Rzeczywiście - Ukraińców nic bardziej nie denerwuje niż wszechobecne gołąbki pokoju na flagach ukraińskich w Berlinie".

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy