Niemcy. Napastnik, który strzelał w Heidelbergu, to 18-letni student

Artykuł
Sprawca zastrzelił się po ataku
Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

Dwie ofiary śmiertelne, trzy osoby ranne – to dotychczasowy bilans poniedziałkowego ataku mężczyzny, który strzelał z broni palnej na terenie uniwersytetu w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia). Sprawca zastrzelił się po ataku, a kilka godzin później w wyniku ciężkich obrażeń zmarła młoda kobieta.

Sprawcą strzelaniny był 18-letni student biologii – poinformował w poniedziałek wieczorem podczas konferencji prasowej Thomas Strobl, szef MSW Badenii-Wirtembergii.

Mężczyzna, który otworzył ogień w sali wykładowej na uniwersytecie, działał w pojedynkę. „Nigdy wcześniej nie był karany na terenie Niemiec” – dodał Strobl.

Minister potwierdził także, że młoda kobieta, która była jedną z czterech rannych w wyniku ataku osób, zmarła kilka godzin później w wyniku odniesionych obrażeń (m.in. postrzału w głowę).

„Napastnik posiadał podczas ataku dwie sztuki broni palnej, które kupił za granicą” – dodał szef policji w Mannheim Siegfried Kollmar. Dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić informacji, w jakim kraju sprawca strzelaniny zakupił broń.

„Policja przeszukała już dom sprawcy strzelaniny w Mannheim, jednak na razie jest za wcześnie, aby wykryć motyw ataku” – powiedział Andreas Herrgen, szef prokuratury w Heidelbergu.

Od początku jednak policja wykluczyła motywy religijne lub polityczne. „Bardziej prawdopodobne wydają się problemy natury psychicznej lub psychologicznej” – dodał Herrgen.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy