Niedzielski doposaży sanepidy! Będzie zastrzyk finansowy dla powiatowych placówek sanepidu

Portal TV Republika 28-05-2023, 21:00
Artykuł
Canva.com

Dzisiaj szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział przekazanie głównemu inspektorowi sanitarnemu Krzysztofowi Saczce czek na blisko 90 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na doposażenie i modernizację sanepidów w Polsce na poziomie powiatowym. przekazanie szefowi GIS czeku na kwotę ok. 90 mln zł.

Minister Zdrowia gościł w niedzielę na stadionie powiatowym w Pile, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Mobilnej Strefy Zdrowia. Niedzielski powiedział, że celem jest wizyty jest również "budowa systemu opieki zdrowotnej, który jest przygotowany na kolejne kryzysy zdrowotne."

"W ramach funduszy unijnych, które są właśnie przeznaczone na budowę tej odporności systemów opieki zdrowotnej, dzisiaj będę chciał przekazać ministrowi (Krzysztofowi - PAP) Saczce, czyli szefowi Głównej Inspekcji Sanitarnej czek na blisko 90 mln zł, które to środki będą przeznaczone na doposażenie na modernizację sanepidów w Polsce na tym poziomie powiatowym" - powiedział Niedzielski.

 

Dodał, że jest to kolejny krok jeśli chodzi o "ucywilizowanie sanepidów." "Niestety mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, że przy uderzeniu pandemii okazało się, że sanepidy nie są wystarczająco zinformatyzowane, nie mają odpowiedniej infrastruktury w postaci komputerów, laptopów, które mogły być wykorzystywane w terenie. W tej chwili ten proces, który został zainicjowany bardzo dynamicznie w roku 2020, ma kolejną odsłonę" - zapewnił.

Źródło: PAP, Twitter.

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy