Niedzielski: Przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału wariantu Delta

Artykuł
Adam Niedzielski kolejny raz zachęcił do szczepień
Fot. PAP/Paweł Supernak

Musimy liczyć się z tym, że w kolejnych tygodniach, szczególnie pod koniec sierpnia, będziemy mieć do czynienia ze wzrostem zakażeń – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Jesteśmy w takim punkcie czasu, gdzie liczba zakażeń zdecydowanie rośnie. Z tygodnia na tydzień dynamika wzrostowa zakażeń jest rzędu 20 proc. Musimy się liczyć z tym, że w kolejnych tygodniach będziemy mieli przyśpieszenie zakażeń – poinformował Niedzielski.

Minister przypomniał, że jedyną bronią, jaką w tej chwili mamy i którą dysponujemy w walce z Covid-19szczepienia. Jednocześnie po raz kolejny zachęcił do zaszczepienia się.

Niedzielski poinformował, że dziś w Białymstoku rozmawiał o tym, jak wykorzystywać nowe zdobycze nauki, aby lepiej radzić sobie z pandemią Covid-19. – Rozmawialiśmy również o inwestycjach, które będą dotyczyły Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego – mówił.

Minister poinformował, że w ostatnim czasie dotarły dane, że wariant Delta jest coraz bardziej powszechny. – Obecnie przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału tego wariantu – dodał.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy