Niebywały sukces gospodarczy. Zawarliśmy istotne porozumienia ze światową potęgą

Artykuł
Twitter.com/MRiT

W trakcie wizyty wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka na Expo w Dubaju doszło do podpisania bilateralnych umów gospodarczych z partnerami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także przeprowadzono rozmowy z kluczowymi przedsiębiorstwami.

„W Dubaju prezentujemy Polskę jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie kreatywni, wykształceni i przedsiębiorczy, potrafiący stawiać czoła wyzwaniom, które niesie przyszłość” – podkreślił wiceminister rozwoju i technologii i pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak

„W Wystawie Światowej Expo bierze udział ponad 2,5 tys. polskich firm. Promujemy tam Polskę jako wiarygodnego partnera handlowego i bezpieczną przystań dla inwestycji” - dodał Piechowiak

Wiceszef MRiT spotkał się z przedsiębiorcami z Polski oraz z państw Regionu Zatoki Perskiej, którzy brali udział w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym w Dubaju. Minister uczestniczył również w obchodach Dnia Polskiego na Wystawie Światowej Expo 2020, które odbyły się 7 grudnia w Pawilonie Polskim.

Ponadto wziął udział w wielu spotkaniach biznesowych m.in. z sekretarzem generalnym Międzynarodowej Rady Inwestorów ZEA oraz z ministrem stanu ds. handlu zagranicznego ZEA. W ich trakcie podpisano porozumienia dwustronne o współpracy, powołano również Emiracko-Polską Radę Biznesu, która będzie zrzeszać firmy, organizacje i instytucje z obu krajów zainteresowane realizacją wspólnych projektów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Polsce.

Współpraca z emirackimi partnerami w obszarze inwestycyjnym może przynieść wiele korzyści dla polskiej gospodarki.

Źródło: mrit.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy