Niebezpieczny incydent na granicy z Polską. Uzbrojeni neonaziści w okolicach Gubina.

Artykuł
flickr.com

Niemiecka policja w weekend zatrzymała ponad 50 bojówkarzy, którzy przebywali w pobliżu polskiej granicy. Uzbrojeni byli w gazy pieprzowe, bagnety, maczety oraz pałki teleskopowe.

Niemiecka policja przerwała w weekend samozwańczy patrol przy granicy z Polską. Zatrzymano łącznie ponad 50 osób, które przyjechały bronić granicę z Polską.

W nocy z soboty na niedziele w niemieckiej miejscowości Guben lokalna policja zidentyfikowała kilkudziesięcioosobową grupę działaczy ugrupowania Trzecia Droga. Jak informuje agencja Reutera przyjechali oni w celu patrolowania przygranicznych terenów przed imigrantami ekonomicznymi z państw arabskich, którzy usiłują dostać się na terytorium Niemiec.

Uczestnicy incydentu przyjechali z różnych stron kraju, co świadczy o tym, iż akcja była wcześniej skrupulatnie zaplanowana. Po zarekwirowaniu broni białej oraz niebezpiecznych przedmiotów zostali oni zmuszeni do opuszczenia terenu.

Równolegle niemieckie władze poinformowały, że na całym obszarze granicznym z Polską wzmocniono patrole, wysyłając dodatkowych 800 funkcjonariuszy policji.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy