Niebezpieczne urządzenia do gry zatrzymane

Artykuł
Izba Administracji Skarbowej w Krakowie

Funkcjonariusze małopolskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali przesyłkę zawierającą 40 automatów do gry. Urządzenia nie spełniają wymogów dotyczących bezpieczeństwa produktów.

Używane automaty do gry z ekranami zostały sprowadzone do Polski z Albanii przez jedną z małopolskich firm. Funkcjonariusze z Oddziału Celnego II w Krakowie przeprowadzili weryfikację zgłoszenia oraz rewizję towaru i stwierdzili braki oraz nieprawidłowości w deklaracji zgodności oraz pozostałej dokumentacji wymaganej w przypadku importu tego rodzaju towarów.

Nieprawidłowości dotyczyły procedury oceny zgodności potwierdzającej spełnienie przez te wyroby wymagań przepisów ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku oraz ustawy o kompatybilności elektromagnetycznej. Urządzenia zostały zatrzymane, a funkcjonariusze działając w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, wystąpili do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wnioskiem o wydanie opinii, czy urządzenia są bezpieczne dla użytkowników. Opinia wydana przez organ nadzoru rynku potwierdziła, że sprowadzone z Albanii automaty do gry nie spełniają wymogów bezpieczeństwa i z uwagi na zagrożenie zdrowia użytkowników nie mogą być dopuszczone do swobodnego obrotu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy