Nie żyje kierowca ambulansu. Tragedia na DK 8

Artykuł
Kierowca ambulansu poniósł śmierć na miejscu
Fot. zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 8 w powiecie ząbkowickim. W zderzeniu trzech pojazdów zginął 51-letni kierowca ambulansu do transportu środków medycznych. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Jak poinformowała w sobotę policja, do wypadku doszło w piątek w okolicach godz. 22:00 pomiędzy miejscowościami Braszowice a Bardo. Jak ustalili funkcjonariusze, jadący ambulansem do transportu środków medycznych marki Ford Focus 51-letni mężczyzna, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok stojącego na pasie samochodu osobowego Chevrolet, a następnie zderzył się czołowo z pojazdem MAN z naczepą.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem Ford Focus, a podróżujący z nim pasażer został zabrany do szpitala. Do szpitala pojechało również dwóch mężczyzn podróżujących pojazdem Chevrolet, jednak po opatrzeniu zostali zwolnieni do domu.

Czytaj: Śmiertelny finał pościgu na Śląsku

Badanie kierowcy Chevroleta, jak i ciężarówki nie wykazało obecności alkoholu w ich krwi. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję.

Policja apeluje o szczególną ostrożność w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi na drogach.

Źródło: zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy