Przejdź do treści
04:29 Portugalia: Ujęto mężczyznę, który chciał zaatakować młotkiem kandydującego na prezydenta Andre Venturę
02:37 USA: Dyrektor wywiadu - Rosja nie ma zdolności podbicia i okupacji Ukrainy
00:42 Turcja: Na północy kraju spadł kolejny niezidentyfikowany dron
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Nie żyje Rabaneda y Cuervo, znany jako Paco Rabanne. Miał 88 lat

Źródło: Reuters

W swym domu w miasteczku Portsall w Bretanii, na północy Francji, zmarł w piątek w wieku 88 lat jeden z najsłynniejszych projektantów mody i perfum Francisco Rabaneda y Cuervo, znany jako Paco Rabanne, poinformował Reuters. W 2006 roku odwiedził Ukrainę i powiedział o jej rozwoju po odzyskaniu niepodległości: "Ukraina przypomina mi kwiat, który rozwija swe płatki na moich oczach".

Francisco Rabaneda y Cuervo urodził się w Kraju Basków w miasteczku Pasajes. Trafił do Francji wraz z rodziną z powodu wojny domowej w Hiszpanii, w której jego ojciec został zastrzelony przez żołnierzy Francisco Franco.

Matka Rabanne'a była krawcową w firmie słynnego projektanta Cristobala Balenciagi, który w 1937 roku otworzył swój kolejny dom mody w Paryżu. Rabanne trafił wtedy do paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował architekturę, rozpoczął swą przygodę z modą robiąc szkice strojów dla firm Dior i Givenchy oraz rysunki butów dla znanego projektanta Charles'a Jourdain.

Rabanne zasłynął nie tylko ze swych projektów, ale też z ekscentrycznych wypowiedzi w telewizji. Głosił między innymi, że ma za sobą wiele wcieleń, w tym prostytutki w czasach króla Ludwika XIV, ma 75 tys. lat, spotkał istoty pozaziemskie, a w poprzednim życiu zamordował faraona Tutenchamona.

PAP/Reuters

Wiadomości

Tulsi Gabbard

Dyrektor wywiadu: zdolności Rosji do podboju Ukrainy bliskie zeru

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

Nie żyje wybitny muzyk jazzowy. Michał Urbaniak odszedł w wieku 82 lat

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!

Takie będą najbliższe dni. Sprawdź prognozę pogody!

Martwa staruszka na pokładzie samolotu do Londynu. „Słyszysz mnie?"

Najnowsze

Tulsi Gabbard

Dyrektor wywiadu: zdolności Rosji do podboju Ukrainy bliskie zeru

Wiktor Orban

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

imigranci

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

skup broni w Australii w 1996

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

dron w Turcji

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem