Nie żyje Janusz Leśniewski. Zagrał w największych telewizyjnych hitach

Artykuł
Nie żyje Janusz Leśniewski. Zagrał w największych telewizyjnych hitach
Związek Artystów Scen Polskich

Odszedł Janusz Leśniewski, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, dziennikarz oraz lektor. 29 listopada skończyłby 69 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Był absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST, którą zakończył, grając w spektaklu dyplomowym postać Konrada i Maski 6 w "Wyzwoleniu" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera. Ostatnio widzowie mogli oglądać go w takich serialach, jak "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej" czy "Ojciec Mateusz".

W swojej karierze związany był ze teatrami: Komedią, Ochotą i Popularnym. W latach 90. pracował jako redaktor w Oddziale Warszawskim TVP. Zagrał dziesiątki ról w filmach i serialach. Zadebiutował na deskach Teatru Komedia w Warszawie rolą Pierrota w „Błękitnym potworze” Carlo Gozziego w reżyserii Zdzisława Leśniaka.

Na swoim koncie miał dziesiątki ról w filmach i serialach. Pojawił się m.in. w "Wiedźminie", "Klanie", "Ekstradycji 2", "Domu", "Parę osób, mały czas" czy "Enaku".

- Od lat działał społecznie w ZASP-ie, pełniąc w nim różne funkcje. Parę tygodni temu koledzy powierzyli mu rolę przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca – podaje na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

 

124974180_3816929391663948_1054762147045841962_o_670

fot. mw-h

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy