„Nie wygasicie Polski”. Dziś w Warszawie manifestacja Klubów „Gazety Polskiej”

Artykuł
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Dziś o godz. 12 odbędzie się demonstracja Klubów „Gazety Polskiej” przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie Manifestacja przebiegnie pod hasłem: „Nie wygasicie Polski”.

– Czas by Polacy ruszyli się i zademonstrowali swoją solidarność i sprzeciw idiotycznym decyzjom TSUE. Jesteśmy bez przerwy atakowani ze strony Niemiec i urzędników UE. Takie rzeczy nie zdarzają się wobec innych krajów UE. Polska jest nacenzurowana. Nie możemy na to pozwolić, żeby każda nasza decyzja była krytykowana. Zależy nam na naszej wolności i niezależności. Mam nadzieję, że to będzie początkiem naszego wielkiego sprzeciwu wobec tego, co się dzieje wobec Polski. Musimy pokazać Europie sprzeciw społeczeństwa – zapewnił w rozmowie dla Portalu TV Republika Ryszard Kapuściński prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

– Będzie to pierwsza w Polsce demonstracja przeciwko decyzji TSUE. Górnicy pojadą za miesiąc do Brukseli. Ale wszyscy Polacy powinni dać do zrozumienia europejskim urzędnikom, że nie zgadzają się z decyzją TSUE. Decydujący głos w tej sprawie powinni mieć mieszkańcy, którzy najlepiej wiedzą co tutaj się dzieje. Mam nadzieję, że dołączy do nas Solidarność. Liczę na jakieś radykalne posunięcia. Jestem bardzo zaskoczony brakiem reakcji – stwierdził Kapuściński. – Mają do nas dołączyć górnicy z Turowa i to jest fantastyczne. Mam nadzieję, że dołączą do nas również inne organizacje patriotyczne. Sprawa dotyczy wszystkich Polaków – dodał.

Organizatorem piątkowego zgromadzenia „Nie wygasicie Polski” jest Adam Borowski,  Szef Klubu „Gazety Polskiej” w Warszawie i działacz opozycyjny w PRL. – Każdy może przyjść i dać wyraz przywiązania do suwerenności i solidarność z mieszkańcami. Musimy przestrzegać obostrzeń, ale bardzo zapraszamy. Chcemy pilnować przestrzegania traktatów unijnych – przekonywał Borowski w porannym programie TV Republika.

W manifestacji wezmą udział klubowicze z całej Polski. Autokar z klubowiczami ze Słupska, Lęborka, Wejherowa Redy i Rumi wyruszy w piątek rano o godzinie 4. Szefowa Klubu „Gazety Polskiej” w Wejherowie zorganizowała wyjazd w kilka dni. Violetta Mackiewicz-Sasiak zapewnia, że w organizację demonstracji jest zaangażowana na 100%. Zapewniła klubowiczom z pomorza transport do Warszawy.

- Klubowicze jadą bronić własności i suwerenności Polski. Ma to pokazać solidarność z Turowem i mieszkańcami terenów przy kopalni. Bardzo chcielibyśmy pojechać ze związkami zawodowymi do Luksemburga. Nie mam żadnej wątpliwości, że kluby by pojechały. Jeśli będzie potrzeba, natychmiast będę zbierała chętnych. Prawdopodobnie nałoży się to z naszym wyjazdem na Węgry, ale wyślemy delegację - mówiła w rozmowie dla Portalu TV Republika Violetta Mackiewicz-Sasiak.

- Kluby „Gazety Polskiej” to bardzo świadome środowisko i szybko reagujemy. Komisja Europejska przechodzi samą siebie. Traktuję to, jak prowokowanie Polski do tego, żeby wyszła. Mamy poczucie, że to jest groźne i niebezpieczne. Walczymy na poziomie protestów, petycji i akcji społecznych, ale jeśli będzie trzeba wyjść na „majdany” to wyjdziemy. Polska jest walona po głowie niesłusznie i niesprawiedliwie przez UE. To ekonomiczny podbój Polski - uważa aktywistka.

Szefowa Klubu zorganizowała transport, który klubowicze opłacili we własnym zakresie. Poinformowała, że klubowicze zaangażowali się w organizację banerów z hasłem „Nie wygasicie Polski”.

Sasiak zdradziła, że podróż zacznie się wspólną modlitwą w intencji ojczyzny. Podróż będzie czasem na dyskusje o aktualnych tematach, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz rozdysponowanie funkcji m.in. ustalenie osób odpowiedzialnych za trzymanie transparentów. Szefowa Klubu w najbliższym czasie będzie organizować Klub w Redzie. Obszarem działań Klubu są trzy miasta Wejherowo, Redę i Rumię. Aktywistka chciałaby również zorganizować trzeci klub w Rumi.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy