Nie tylko plastry i bandaże. Co warto wziąć ze sobą na wakacje? [wideo]

portal tvrepublika.pl 17-08-2022, 10:39
Artykuł
Telewizja Republika

Gdy szykujecie się do podróży, nie zapomnijcie o lekach, które powinny znaleźć się w waszej walizce. Choć wszystkim życzymy zdrowego urlopu, musimy być przygotowani na nieprzewidziane sytuacje – szczególnie gdy wyjeżdżamy za granicę. Ból głowy, gorączka lub biegunka mogą nas „zaatakować" w najmniej odpowiednim momencie. Na znalezienie apteki może być już za późno. O czym warto pamiętać, podpowiada doktor nauk farmaceutycznych Magdalena Skarżyńska, specjalista farmacji aptecznej i szpitalnej z Instytutu Narządów Zmysłu.

Chociaż możecie nie potrzebować żadnej zawartości apteczki podczas wakacji, nadal ważne jest, aby zaopatrzyć ją w odpowiedni zestaw odpowiednich leków.

Nawet gdy nie odczuwamy żadnych dolegliwości i czujemy się zdrowi jak ryba, powinniśmy przed naszym wyjazdem odwiedzić aptekę, żeby zaopatrzyć się w zestaw leków i środków pierwszej pomocy, które mogą nam się przydać na urlopie.

- Jest to szczególnie ważne podczas podróży do krajów tropikalnych, w których trudno jest zdobyć niezbędne leki i znaleźć wykwalifikowanego specjalistę. Problemem może być też bariera językowa. Dlatego tak ważne jest przygotowanie odpowiedniego zapasu leków na czas wakacji – podkreśla ekspert.

W naszej wakacyjnej apteczce muszą także znaleźć się leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz materiały opatrunkowe, bandaże, kompresy, środki do odkażania i przemywania ran.

Gdy jedziemy do ciepłych krajów, musimy zwracać uwagę na temperaturę, w której przechowujemy medykamenty.

- Antybiotyki, leki hormonalne, insulina są narażone na największe ryzyko, jeśli chodzi o zmiany temperatur. Musimy je przechowywać maksymalnie do temperatury 25 stopni – dodaje dr Magdalena Skarżyńska.

A dlaczego kuchnia i łazienka nie są najlepszym miejscem dla naszych leków? O tym wszystkim w materiale wideo w oknie poniżej. Zapraszamy.

Źródło: Art Media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy