Nie tylko mordercy, ale i złodzieje. Rosjanie okradają ofiary powodzi!

portal tvrepublika.pl 13-06-2023, 12:00
Artykuł
facebook.com/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Sztab Generalny sił zbrojnych Ukrainy poinformował w porannym komunikacie, że w dotkniętych powodzią miejscowościach, m.in. w Hołej Prystani (obwód chersoński), Rosjanie kradną z domów meble i sprzęt AGD. Co ciekawe, ładuje je na ciężarówki, które oznaczone są jako transport humanitarny...

W porannym komunikacie na Facebooku o aktualnej sytuacji na froncie sztab podał, że w obwodzie chersońskim Rosjanie "aktywnie wywożą zrabowane mienie z zalanych powodzią miejscowości".

 Jak wskazuje sztab - "w szczególności, do Hołej Prystani pod pozorem pomocy humanitarnej przybywają puste ciężarówki. Wojskowi rosyjscy załadowują je zagrabionym sprzętem AGD, meblami i innym mieniem".

Dziś mija tydzień od wysadzenia przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego. Hoła Prystań to jedna z miejscowości, gdzie sytuacja po powodzi wywołanej wysadzeniem tamy jest najtrudniejsza. Strona ukraińska informuje o grabieżach i aktach przemocy wobec poszkodowanych cywilów ze strony rosyjskich żołnierzy.

Pisaliśmy wcześniej: Rosjanie wysadzili tamę w Nowej Kachowce na Ukrainie. Trwa ewakuacja ludności. Niektóre miasta są już zalane!

Źródło: PAP, Facebook.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy