Nie jest dobrze. Polacy tracą w Pucharze Świata. Kolejna rywalizacja w środku nocy

Eurosport Polska @Eurosport_PL

Dawid Kubacki zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid. Wygrał Niemiec Andreas Wellinger, a pozostałe miejsca na podium zajęli Japończyk Ryoyu Kobayashi i Austriak Daniel Tschofenig

Wellinger wyprzedził Kobayashiego o 8,5 pkt, a Tschofenig stracił do zwycięzcy 9,1 pkt. Kubacki, który po pierwszej serii był dziesiąty, okazał się gorszy od Niemca o 11,6 pkt.

Siódme miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Halvor Egner Granerud, który na podium nie znalazł się pierwszy raz po serii 12 konkursów.

Na 13. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł, a na 19. Piotr Żyła.

Po pierwszej serii odpadli 36. Paweł Wąsek i 41. Jakub Wolny.

Do USA nie poleciał Kamil Stoch, który po słabych występach w Willingen trenuje w kraju.

Dziś jeszcze Kubacki wystartuje jeszcze razem z Piotrem Żyłą w pierwszym w historii Pucharu Świata konkursie duetów mężczyzn. Początek rywalizacji o godz. 23 czasu polskiego.