Nie chcieli, by WOT powstały. Nazywali je karykaturą. Szef MON przypomniał „grzeszki” PO-PSL!

portal tvrepublika.pl 30-09-2023, 09:00
Artykuł
twitter.com/@mblaszczak

"Nie miejcie złudzeń, jak szef PO Donald Tusk wróci do władzy, to zlikwiduje Wojska Obrony Terytorialnej. Nie pozwólmy na to", ostrzega minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w opublikowanym dziś rano na Twitterze materiale. Polityk przypomniał historyczne wypowiedzi polityków opozycji, właśnie na ten temat...

"Wojska Obrony Terytorialnej to ponad 37 tys. profesjonalnych żołnierzy, którzy są zawsze gotowi i zawsze blisko. Opozycja przez lata krytykowała i obrażała WOT. Nie miejcie złudzeń, jak Tusk wróci do władzy to zlikwiduje ten rodzaj sił zbrojnych. Nie pozwólmy na to!", napisał szef MON Mariusz Błaszczak na Twitterze.

We wpisie zamieszono materiał filmowy, w którym Błaszczak mówi, że w czasie trwającej kampanii wyborczej "politycy opozycji kłamią jeszcze bardziej niż zwykle". Następnie przytoczone są historyczne wypowiedzi kilku polityków, w tym prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który mówił, że "trzeba zlikwidować Wojska Obrony Terytorialnej, bo one nie służą naszemu społeczeństwu".

"To jest taka karykatura obrony terytorialnej a nie prawdziwa obrona. Żal mi tych ludzi, którzy za dobrą monetę to biorą i się zgłaszają", mówił z kolei wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i były szef MON w latach 2011-2015 Tomasz Siemoniak.

Obecny szef MON podkreśla w nagraniu, że chodzi o te same Wojska Obrony Terytorialnej, w której dziś służy 37 tys. "wspaniałych ludzi, poświęcających swój czas prywatny, aby dbać o nasze bezpieczeństwo". Następnie przytoczona jest wypowiedź Bogdana Klicha, szefa MON w latach 2007-2011, który mówi "to jest duży błąd, który przyniesie bardzo poważne szkody dla sił zbrojnych".

W filmie zawarta jest również historyczna wypowiedź gen. broni rez. Mirosława Różańskiego, dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z lat 2015–2016 i kandydata do Senatu z Polski 2050 w ramach Paktu Senackiego który mówi - "budowanie tej formacji (...) nie zwiększa bezpieczeństwa".

"Pamiętajcie, politycy PO i Trzeciej Drogi nie chcieli, aby powstały Wojska Obrony terytorialnej w obecnej formie. Jak dziś mówią o tym, że będą rozwijać siły zbrojne i dbać o nasze bezpieczeństwo, to kłamią", kwituje Błaszczak.

Źródło: portal tvrepublika.pl, twitter.com (X), PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy