Nawałnice w kilku województwach. RCB ostrzega

Artykuł
Burze i nawałnice nad Polską.
Fot:Flickr/Michał Banach

W środę do mieszkańców woj. świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i lubelskiego wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie — podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Oto treść takiej wiadomości: - Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (28/29.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad – tak brzmi komunikat RCB.

W środę rano początkowo zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. - Później, w ciągu dnia miejscami wzrośnie do zachmurzenia dużego, a wraz ze wzrostem zachmurzenia pojawią się przelotne opady deszczu i burze — powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Ostrzegł, że — burze mogą być znów gwałtowne.
- Na burze szczególnie narażona będzie wschodnia połowa kraju oraz pas od Pomorza Wschodniego aż do centrum kraju. - Tutaj spodziewamy się burz z opadami deszczu lokalnie nawet do 40 mm — wskazał Jakub Gawron.

- Porywy wiatru podczas burz do 80-90 km/h. Jednak lokalnie nie można wykluczyć, że zawieje nawet z prędkością 100 km/h – powiedział. - Będą to bardzo gwałtowne burze — zakończył Jakub Gawron.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy