Nawałnice w Małopolsce. Morawiecki: Ważne jest, aby zadziałać natychmiast w kierunku pomocy dla ludzi

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

– Chciałbym spotykać się z samorządowcami wyłącznie w dobrych okolicznościach. Rano odebrałem meldunki podczas posiedzenia sztabu kryzysowego. Najprawdopodobniej sytuacja meteorologiczna będzie się stabilizowała – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Najprawdopodobniej, na tyle ile człowiek może przewidywać warunki pogodowe, sytuacja będzie się stabilizowała, być może nawet poprawiała w Małopolsce – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Dziękował też samorządowcom, którzy szybko przystąpili do realizacji dystrybucji środków rządowych, szacowania strat, szacowania szkód. – Dzięki temu, mam przekonanie, że będziemy w stanie szybko pomóc ludziom w odbudowie ich domów – mówił.

Morawiecki poinformował, że spotkał się też z małopolskimi samorządowcami. Jak relacjonował, spotkanie dotyczyło kwestii inwestycyjnych związanych z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi, a także rozwojem infrastruktury, która – mówił – ma pomagać w szerokorozumianym wzroście gospodarczym.

Jak dodał, dyskutowano o tym jaki zapobiegać anomaliom pogodowym, zwłaszcza od strony możliwości przejęcia wezbranej wody, czyli budowy nowych zbiorników wodnych. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gotowy finansowo na realizację różnych projektów – zapewnił.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy