Natalia Maliszewska zdobyła srebro w short tracku. Podczas mistrzostwa Europy w Gdańsku

Artykuł
short track
pexels.com

Natalia Maliszewska zdobyła srebrny medal w rywalizacji na 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku, które odbywają się w Gdańsku. Dla białostoczanki to już trzeci w karierze medal tej imprezy.

Maliszewska w ostatnich latach wdarła się do światowej czołówki na najkrótszym z dystansów. W 2018 roku została wicemistrzynią świata. Rok później sięgnęła po Puchar Świata oraz została mistrzynią Europy. W 2020 roku na czempionacie Starego Kontynentu sięgnęła po brąz.

Dziś również potwierdziła przynależność do światowej czołówki podczas gdańskich mistrzostw. Zdobyła trzeci w karierze medal Mistrzostw Europy na koronnym dystansie.

W Gdańsku najlepsza okazała się Holenderka Suzanne Schulting, a trzecia była rodaczka zwyciężczyni Xandra Velzeboer.

su_670

Finałowy wyścig rozgrywany był dwa razy. Tuż po starcie na pierwszym łuku upadła Maliszewska, ale arbitrzy nakazali powtórzenie biegu, a jednocześnie zdyskwalifikowali Włoszkę Martinę Valcepinę.

Od początku prowadziła Schulting, natomiast Maliszewska nie tylko musiała gonić liderkę, ale także odpierać ataki Velzeboer. I w takiej kolejności zawodniczki przekroczyły linę mety.

Źródło: Mistrzostwa Europy w short tracku, Gdańsk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy