Nastolatek jechał bez uprawnień na motorze i zderzył się z ciągnikiem rolniczym

Portal TV Republika 21-09-2023, 14:20
Artykuł
facebook.com

Nastoletni motocyklista zginął w wypadku drogowym w Starej Hucie (Lubelskie), gdzie uderzył w ciągnik rolniczy; nie miał prawa jazdy - poinformowała policja.

Jak podał asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie, o wypadku w Starej Hucie policjanci zostali powiadomieni w środę wieczorem. Na miejscu dowiedzieli się, że kierujący motocyklem 17-latek z gminy Krzywda uderzył w ciągnik rolniczy, którym kierował 63-latek z gminy Wola Mysłowska. „Kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku" – przekazał policjant. - „Funkcjonariusze pracujący razem z prokuratorem ustalili wstępnie, że 17-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy”.

Trwa badanie przyczyn wypadku. Prowadzący postępowanie sprawdzą m.in. kto dopuścił osobę bez prawa jazdy do kierowania motocyklem.

"Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać jadące maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność" – zaapelował Józwik. Rolników poprosił o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie pojazdów.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy