Nareszcie! Powstanie hollywoodzka superprodukcja o Powstaniu Warszawskim?

Artykuł
Flickr / Elroy Serrao / CC BY-SA 2.0

Polskę odwiedziła jedna z najbardziej znanych dziennikarek z USA, Rita Cosby. Podczas rozmowy z „Wprost”, żurnalistka o polskich korzeniach zapowiada starania o amerykański film o Powstaniu Warszawski.

 

– Polacy czują się niedowartościowani, mimo że mając taką historię, powinni być przecież dumni. Polska musi się lepiej sprzedawać, a wtedy Amerykanie będą o was więcej wiedzieć – mówi w rozmowie z „Wprost” Rita Cosby.
Dziennikarka pracuje dla stacji CBS. W swojej dotychczasowej karierze rozmawiała m.in. z pięcioma prezydentami Stanów Zjednoczonych, premierami, prezydentami i dyktatorami z całego świata (m.in. z Kaddafim). Nie jest jej obcy również świat celebrytów, przeprowadzała wywiady z Michaelem Jacksonem, Mikem Tysonem, czy Angeliną Jolie. Jako pierwszy dziennikarz wizytowała niesławne Guantanamo.


Ojciec dziennikarki był Polakiem, walczył w powstaniu. Z niemieckiej niewoli przedostał się do USA. Jest bohaterem książki autorstwa córki „Cichy bohater. Tajemnice z przeszłości mojego ojca”, która trafiła na prestiżową listę bestsellerów New York Times.
Cosby aktualnie odwiedza Polskę, przeprowadziła m.in. rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą.


Dziennikarka zdradza, że otrzymała propozycję sfilmowania swojej książki. – Jestem pewna, że ten film powstanie. Ta historia ma niesamowity potencjał, dynamiczną akcję i olbrzymie znaczenie nie tylko dla Polaków, ale i dla Amerykanów. Nakręcimy film kalibru „Szeregowca Ryana” i „Listy Schindlera” – obiecuje dziennikarka. Jak zapewnia ma doskonałe kontakty w Hollywood.

Źródło: wprost.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy