Napoli nowym liderem włoskiej Serie A

facebook.pl/SSCNapoli

W zapowiadającym się meczu na szczycie, kończącym czternastą kolejkę Serie A, Napoli podejmowało na własnym stadionie Inter Mediolan. Podopieczni Maurizio Sarriego zwyciężyli w hicie kolejki 2:1 i wyprzedzili w tabeli drużynę z Mediolanu.

Przed tym spotkaniem liderem Serie A był Inter Mediolan, a Napoli zajmowało trzecią lokatę z dwoma punktami straty do lidera. Trenerzy obu drużyn wystawili do wyjściowego składu swoich najlepszych piłkarzy. Zwycięstwo gospodarzom mieli dać Callejon, Higuain oraz Insignie, a o kolejne punkty i utrzymanie fotelu lidera dla Interu walczyli w ataku Ljajić oraz Icardi.

Początek meczu świetnie ułożył się dla Napoli. Swoją pierwszą sytuacje już w drugiej minucie meczu wykorzystał Gonzalo Higuain. Dalsza część gry nie układała się Interowi, Yuto Nagatomo ujrzał w przeciągu dzięsięciu minut dwie żółte kartki i Napoli grało z przewagą jednego zawodnika.
W drugiej połowie gospodarze wyszli na dwu bramkowe prowadzenie, w 62 minucie spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Gonzalo Higuain. Było to 12 trafienie Argentyńczyka w tym sezonie w lidze. Mimo że goście grali o jednego piłkarza mniej, pięć minut później udało im się zdobyć bramkę kontaktową a strzelcem gola był Adem Ljajić. W 93 minucie goście mieli jeszcze dwie okazje do wyrównania lecz piłka po strzałach głową trafiała w słupek bramki.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 i kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo mogli wraz z piłkarzami cieszyć się z objęcia fotelu lidera w lidze. Dla Napoli było to trzecie zwycięstwo z rzędu w Serie A.