Napad na 85-letnią zakonnicę. Ukradli jej torebkę i butelkę święconej wody

Artykuł
Staranowali 85-letnią zakonnicę. Sprawcy zostali ukarani
Fot. flickr.com / Emilia Pop

23 listopada 2019 r. około 19:45 na ulicy Cottingham Road w Hull napadnięto 85-latkę. Mężczyźni na skuterach rzucili kobietę na ziemię i wyrwali jej torebkę, w której były klucze, srebrny medalik, butelka święconej wody i drobne przedmioty osobiste.

Oszołomiona nie widziała, kto ją zaatakował, ani jak do tego doszło. Staruszce na szczęście nic się nie stało. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Policji udało się zidentyfikować bandytów. Okazało się, że to 21-letni Matthew Goodwillie i 19-letni Adam Fenton. Dodatkowo w domu Adama Fentona policja znalazła 30 opakowań marihuany o wartości kilkuset funtów. 19-latek przyznał się zarówno do napadu na staruszkę, jak i handlu narkotykami. Dzięki jego zeznaniom udało się namierzyć drugiego sprawcę kradzieży oraz skazać go za kratki.

 Fenton, dzięki współpracy z policją, dostał wyrok w zawieszeniu i 200 godzin prac społecznych. Według jego adwokata młody mężczyzna zrozumiał swoje błędy i uporządkował swoje życie: znalazł pracę i miłość.

Niedawno w sądzie odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie. Sędzia uznał, że 19-letni Fenton w chwili popełniania przestępstw znajdował się pod wpływem swojego wspólnika. Obecnie jest już innym człowiekiem.

 – Zgadzam się, że jesteś naprawdę skruszony i że przez ostatnie dwa lata udało ci się zmienić swoje życie i znaleźć pracę. Powinieneś uważać się za nadzwyczajnego szczęściarza – stwierdził sędzia.

Źródło: Fakt

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy