Najbardziej niebezpieczni przestępcy ukrywają się w zasięgu wzroku. Policja apeluje, aby odwiedzać EU Most Wanted

Artykuł
Policja apeluje, aby odwiedzać stronę internetową EU Most Wanted
Fot. Canva

ENFAST, czyli sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, wspierany przez EUROPOL, rozpoczyna dziś kampanię "Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej 2021". Dotyczy ona najgroźniejszych poszukiwanych przestępców w Unii Europejskiej. Niektórzy z nich mogą obecnie prowadzić stosunkowo zwyczajne życie, ale mają mroczną, kryminalną przeszłość, którą desperacko starają się ukryć.

W tym roku prawie wszystkie państwa członkowskie biorą udział w kampanii "Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej", a na stronie internetowej opublikowanych jest obecnie 54 poszukiwanych przestępców. Wszyscy przestępcy w tej kampanii są poszukiwani za poważne przestępstwa, takie jak zabójstwa, handel narkotykami czy handel ludźmi.

Policja apeluje, aby odwiedzać stronę internetową EU Most Wanted i oglądać zdjęcia tych poszukiwanych oraz sprawdzać, czy może kogoś się gdzieś widziało. Zawsze można anonimowo poinformować za pośrednictwem formularza na stronie internetowej policji. W ten sposób można przyczynić się do schwytania osoby, która od dawna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

- U podstaw tej kampanii leży sprawiedliwość dla ofiar. Sprawdzając stronę internetową EU Most Wanted i przeglądając listę poszukiwanych, można przyczynić się do zatrzymania przestępcy i postawienia go przed sądem. Do tej pory zatrzymano 110 poszukiwanych. EUROPOL i krajowe organy ścigania potrzebują Państwa pomocy, aby chronić mieszkańców Europy - powiedział Zastępca Dyrektora Wykonawczego do spraw operacyjnych EUROPOL'u, Jean-Philippe Lecouffe.

Najbardziej poszukiwani obywatele Polski znajdujący się na liście EU Most Wanted:

 zc_670
 
scs_670
 
jnl_670
 

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy