Nagroda imienia Grzegorza I Wielkiego 2020. Laureatką została Julia Przyłębska

Artykuł
Do grona Laureatów dołącza właśnie Pani Sędzia Julia Przyłębska
Materiały prasowe

Do znamienitego grona naszych Laureatów dołącza właśnie Pani Sędzia Julia Przyłębska. Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes, z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej - czytamy na stronie niezależna.pl.

Czym jest nagroda im. Grzegorza I Wielkiego? Za jakie zasługi jest przyznawana?

Powołując to wyróżnienie, kolegium redakcyjne chciało zwrócić uwagę na znaczenie prawdy w życiu publicznym i w sposób szczególny honorować tych, którzy stają w jej obronie. Stąd pomysł, by jego patronem był wybitny papież, którzy przeszedł do historii m.in. jako bezkompromisowy wróg wszelkiej manipulacji i wszelkiego kłamstwa - czytamy dalej.

Uzasadniając wybór Julii Przyłębskiej jako Laureatki miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” podaje:

- Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes (ale również innych sędziów Trybunału Konstytucyjnego), z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej. Istnienie w polskim prawie zapisu pozwalającego uśmiercać nienarodzone dzieci z powodu choroby było powodem do wstydu. Takie rozwiązanie – poza tym, że bezduszne i okrutne – nawiązuje wprost do norm państw totalitarnych. Trudno zatem pojąć, jak ci, którzy tak wiele mówią o tolerancji i domagają się jej dla wszelkich, nawet najbardziej wynaturzonych perwersji, nie mają jej za grosz choćby dla dzieci z zespołem Turnera, które choć nieco niższe od rówieśników, mogą z sukcesem funkcjonować w społeczeństwie, zdobywać wiedzę czy pracować.

 

Źródło: Materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy