„Nagroda Widzów” TV Republika dla prezesa IPN. Tomasz Sakiewicz: „Karol Nawrocki to burzyciel kremlowskch pomników!”

Portal tvrepublika.pl 25-05-2023, 21:50
Artykuł
Telewizja Republika

Podczas Urodzinowej Gali Telewizji Republiki wręczono łącznie cztery nagrody. Czwarta, wyjątkowo - "Nagroda Widzów" powędrowała do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej - Karola Nawrockiego. Tak zdecydowaliście Państwo podczas głosowania, które miało miejsce na naszym YouTubowym kanale. Jak podkreślił w laudacji na cześć laureata Tomasz Sakiewicz, jest on najlepszym dowodem na to, że "patriotyzm może się odradzać"!

"Pewnie drażnią państwa te miejsca, gdy gdzieś przejeżdżamy, przechodzimy, a tam znajdują się pomniki Armii Czerwonej i państwa, którego kontynuator napadł na naszego sąsiada i morduje. Z tym trzeba zrobić porządek. Można to zrobić w świetle prawa - prezes ważnej instytucji może powiedzieć dziś, że ci, którzy burzą - mają rację, a ci, którzy bronią pomników - łamią prawo", mówił Sakiewicz, nazywając dr. Nawrockiego "burzycielem kremlowskich pomników".

Nawrocki, dziękując za nagrodę i laudację, zwrócił się do widzów Telewizji Republika oraz obecnych gości, zaznaczająć, że nisko kłania się za to, ile TV Republika udało się zrobić przez te 10 lat w zakresie działań społecznych, tożsamościowych i kulturowych. 

Podkreślił również, że taka instytucja jak IPN, powinna sprawnie funkcjonować od początku transformacji ustrojowej, bo wtedy może nie byłoby w latach 90. i na początku XXI w. "agentów obcego wywiadu i komunistycznych obiektów propagandowych".

Zobacz też: Widzowie zdecydowali! „Nagroda widzów” TV Republika powędruje do dr Karola Nawrockiego. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodę zadedykował pracownikom IPN. "Nadrabiamy dystans co najmniej jednej dekady transformacji, która nie wyglądała tak, jak mogłaby wyglądać, dlatego musimy dziś usuwać propagandowe obiekty. Istnieje - użyję tego słowa - konieczność opiłowania z życia publicznego neokomunistycznego wrażenia, które pozostawiają po sobie postkomunistyczne pomniki pogardy dla ofiar i trybutu dla sprawców", powiedział. 

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy