Nagonka na ministra Błaszczaka trwa... Jarosław Kaczyński dla „Gazety Polskiej”: „To są ataki kremlowskie”

Katarzyna Gójska, Tomasz Sakiewicz 28-05-2023, 16:00
Artykuł
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów CCA 3.0 pl via Wikipedia Commons

"To są ataki kremlowskie, nawet jeśli ktoś z atakujących nie ma świadomości, w czyjej grze uczestniczy i na czyją korzyść działa – choć oceniam, iż ogromna część ma rozeznanie – to powtórzę – biorą udział w akcji sprzyjającej Moskwie" - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską". Całość wywiadu Katarzyny Gójskiej i Tomasza Sakiewicza z prezesem PiS w najbliższym numerze tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w sprzedaży 31 maja. Więcej szczegółów poniżej.

Wspomniał Pan Prezes o atakach na szefa MON. Było je widać nawet podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

Ja określam je mianem kremlowskich. Powtórzę: to są ataki kremlowskie, nawet jeśli ktoś z atakujących nie ma świadomości, w czyjej grze uczestniczy i na czyją korzyść działa – choć oceniam, iż ogromna część ma rozeznanie – to powtórzę – biorą udział w akcji sprzyjającej Moskwie.

Jak Pan ocenia pracę wicepremiera Mariusza Błaszczaka?

W Polsce przez całe lata rozbrajano, dokonywano zakupów – poza F-16 – na poziomie dalece niewystarczającym, by sprostać choćby podstawowym potrzebom związanym z naszym bezpieczeństwem. Ten straszliwie groźny proces udało się odwrócić. Są pieniądze na uzbrojenie armii i jest minister, który ten proces bardzo skutecznie realizuje. A to naprawdę niezwykle trudne w dzisiejszych czasach, wymagające ogromnej aktywności na arenie międzynarodowej, i pan Mariusz Błaszczak daje sobie z tym radę. Z takim samym sukcesem rozwija nasze możliwości produkcyjne i pracuje na rzecz powiększenia armii. I wszyscy możemy w ciemno zakładać, że to się bardzo nie podoba w co najmniej jednej stolicy, a może i w drugiej, po innej stronie. Trzeba zatem mieć świadomość, że to niezadowolenie wywoła falę ataków na pana wicepremiera, i właśnie je widzimy.

CAŁY wywiad z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim - w najbliższym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska", dostępnym już w środę, 31 maja.

Tygodnik można nabyć w wersji papierowej bądź online, klikając TUTAJ.

Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy