Nadchodzą tłuste lata dla polskiego sportu. Rząd stawia na hale [wideo]

Telewizja Republika

Polski sport ma szanse podnieść się na wyższy poziom. - Rozpoczynamy program budowy hal sportowych, które będą wielofunkcyjne. W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby takich hal powstało tysiąc. W tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym 500 - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem był w Raszynie (woj. mazowieckie). Podczas konferencji prasowej politycy zapowiedzieli rozpoczęcie „wielkiego programu budowy hal łukowych”.

- To hale, które będą postawione w gminach miejsko-wiejskich, w gminach wiejskich, tam zwłaszcza, gdzie nie ma dziś jeszcze porządnej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia - powiedział szef rządu. - To wielka szansa dla bardzo wielu młodych ludzi, tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, dbają o swoje wychowanie fizyczne, ale też wszystkich tych, których my rodzice chcemy wyciągnąć sprzed telewizorów, sprzed komputerów, mediów społecznościowych do życia realnego i sportowego – dodał Morawiecki.

- W ciągu najbliższych paru lat chcemy, aby tych hal powstało co najmniej tysiąc. To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, ale także tenisa, po prostu hale wielofunkcyjne - zapowiedział Morawiecki.

 

 

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@SPORT_GOV_PL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy