Nad ratuszem ma powiewać, jako „symbol dumy”, flaga LGBT. Postulują to radni z KO

Portal TV Republika, wch 23-05-2024, 17:30
Artykuł
Twitter

Robert Suligowski z Zielonych poinformował, że grupa radnych z Koalicji Obywatelskiej zawnioskowała o wywieszenie tęczowych flag we wrocławskim ratuszu. Symbole tęczowej społeczności miałyby być eksponowane przez cały czerwiec - "miesiąc dumy LGBT".

Zakaz krzyży w stołecznym ratuszu postanowili przebić wrocławscy radni Koalicji Obywatelskiej z partii Zieloni. Na razie nie udało im się, co prawda spowodować wydania przez prezydenta Sutryka (któremu wręcz sugerują dążenie do podporządkowania stolicy Dolnego Śląska Kościołowi) analogicznego "prawa" we Wrocławiu, ale idąc za ciosem zażądali, by przez cały czerwiec "miesiąc dumy LGBT" powiewały nad ratuszem tęczowe flagi.

Robert Suligowski z partii Zieloni napisał na Twitterze, że wraz z grupą radnych z KO wystąpił o rozpatrzenie wywieszenia tęczowych flag na ratuszu. "Jako Radni Koalicji Obywatelskiej wystąpiliśmy o tęczowe flagi na ratuszu w całym czerwcu", czytamy na jego profilu społecznościowym.

Suligowski przedstawia się jako niezłomny przeciwnik katolickich symboli religijnych w przestrzeni publicznej Wrocławia (i nie tylko). Działacz Zielonych podpiera swoje przekonania "argumentami naukowymi". Posługując się statystyką neguje, iż większość wrocławian to, jak napisał - "osoby wieżące".

 

Źródło: Twitter, Portal TV Republika, wch

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy