Na mińskiej politechnice rozpoczęły się wydalenia studentów
Kilku studentów Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego dowiedziało się dziś o skreśleniu z listy studentów – informuje Euroradio. Dwa dni temu zostali zatrzymani przez milicję podczas akcji protestacyjnej.
Studenci otrzymali informację z dziekanatu, że zostali skreśleni z listy studentów z datą wsteczną. Jak poinformował Euroradio jeden z niech, wczoraj prodziekan BNTU wezwał szefa samorządu studenckiego wydziału i powiedział, że wszyscy zatrzymani 26 października są wydaleni.
Według studentów uczelni wcześniej na protestach 26 października zatrzymano 32 studentów BNTU. Wczoraj o konieczności wydalania protestujących studentów wspominał Alaksandr Łukaszenka:
– Kto, łamiąc prawo, wyszedł na niedozwolone akcje, jest pozbawiony prawa do bycia studentem. Proszę, wyślijcie ich, jak powiedziałem, część do wojska, a część na bruk — powiedział.
Najnowsze
Prezydent Ukrainy ogłasza decyzje ws. Polski. Chodzi m.in. o Wołyń i ekshumacje
Niemcy chcą dostarczać broń polskiej armii. Dworczyk: MON powinien pamiętać o interesie Polski i naszego przemysłu
Koniec rodzinnej batalii o Polsat. Zapadł ostateczny wyrok w sprawie majątku Solorza