Przejdź do treści
10:49 AFP: Nie żyje słynna aktorka Brigitte Bardot
09:27 Podlaskie: Areszt dla mężczyzny podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek
08:43 Elbląg: Stany ostrzegawcze przekroczone na trzech wodowskazach
07:59 PSP: w sobotę strażacy interweniowali 215 razy w związku z silnym wiatrem
07:17 USA: Zełenski po raz pierwszy odwiedzi Mar-a-Lago - „zimowy Biały Dom”
06:53 USA: W niedzielę kolejne rozmowy Trumpa z Zełenskim o planie pokojowym
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Na granicy rzucano kamieniami w polskie patrole. Zatrzymano imigrantów

Źródło: Fot. Twitter/Straz_Graniczna

W rejonie Białowieży i Czeremchy doszło do prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w polskie patrole - poinformowała PAP rzeczniczka SG por. Anna Michalska. W nocy, ok. 100 metrów od linii granicy wybuchła również petarda.

W czwartek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 24 cudzoziemców. Jak poinformowała por. Michalska, około godz. 21.35 na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży doszło do siłowej próby przekroczenia granicy. - Pięciu mężczyzn: 3 obywateli Iraku, obywatel Syrii i Nigeryjczyk przekroczyli linię granicy i potem zaczęli rzucać kamieniami w polskie patrole. Zostali zatrzymani i zawróceni do granicy – powiedziała rzeczniczka SG.

Przekazała również, że w rejonie Dubicz Cerkiewnych wybuchła w nocy petarda po białoruskiej stronie, około 100 metrów od linii granicy państwa.

Natomiast już w piątek nad ranem na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze zatrzymano 7 kolejnych nielegalnych imigrantów, którzy również atakowali polskie służby kamieniami. Wśród nich było 3 obywateli Syrii, 2 Senegalczyków, obywatel Jemenu i obywatel Turcji. "Funkcjonariusze SG byli też oślepiani latarkami. Na tym odcinku granicy zaobserwowano również grupę żołnierzy białoruskich, którzy cięli concertinę. Wycofali się na widok polskich służb" – dodała por. Michalska.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali prawie 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

W dn.10.02 na terytorium🇵🇱próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾24 cudzoziemców.
Na odcinku #PSGBiałowieża 5 mężczyzn(Nigeria,Syria i Irak)rzucało kamieniami w patrole🇵🇱.
Dzisiaj zatrzymano 7 nielegalnych imigrantów(Senegal,Jemen,Turcja,Syria),którzy również atakowali patrole🇵🇱 pic.twitter.com/agolX4eExD

— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) February 11, 2022
Twitter

Wiadomości

Wystrzałowy Sylwester znów w Chełmie. Republika wraca na Lubelszczyznę

Chiny nakładają sankcje na amerykańskie firmy zbrojeniowe

Jest areszt dla podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek!

Przekroczone zostały stany ostrzegawcze na trzech wodowskazach...

Najnowszy sondaż: poznaliśmy opinię Polaków o USA i prezydencie Trumpie

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]

Tragiczna śmierć piłkarza: udusił się monetą podczas meczu

Kiedy Kierwiński znajdzie wszystkie balony z Białorusi?

Rewolucja w Gmailu: Google wprowadza możliwość zmiany

Mężczyzna zmarł po 8 godzinach oczekiwania w szpitalu w Edmonton

Tylko 10,56 proc. młodych w Brukseli to Belgowie

Etna: intensywne fontanny lawy do 400 m wysokości

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Najnowsze

Wystrzałowy Sylwester znów w Chełmie. Republika wraca na Lubelszczyznę

Donald Trump

Najnowszy sondaż: poznaliśmy opinię Polaków o USA i prezydencie Trumpie

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]

Chiny nakładają sankcje na amerykańskie firmy zbrojeniowe

Jest areszt dla podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek!

Przekroczone zostały stany ostrzegawcze na trzech wodowskazach...