Na granicy polsko-białoruskiej było niespotykanie... spokojnie, ale...

Portal TV Republika, wch 30-11-2023, 17:15
Artykuł
SG

Minionej doby (29 listopada) nie było żadnych osób, próbujących nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali obywatela Łotwy, przewożącego 3 obywateli Afganistanu, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę.

Na granicy polsko-białoruskiej minionej doby po raz kolejny nie odnotowano prób nielegalnego przekroczenia granicy. Natomiast przy granicy polsko-litewskiej patrol Straży Granicznej zatrzymał kuriera wiozącego migrantów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach w miejscowości Krejwiany (gmina Puńsk) skontrolowali volvo na łotewskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierujący nim obywatel Łotwy przewozi 3 mężczyzn w wieku 23, 25 i 27 lat. Cudzoziemcy pochodzili z Afganistanu. Kierowca oświadczył, że zabrał ich z Litwy i miał przewieźć do Niemiec. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Afganistanu zostali zatrzymani i przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 25-letni Łotysz pozostaje w dyspozycji Placówki SG w Sejnach. Za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 80 pomocników i organizatorów nielegalnego przekraczania polsko-litewskiej granicy.

Źródło: SG

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy