NBA: Atlanta Hawks bliżej finału. Wrócił John Wall

facebook.com/Wizards

Atlanta Hawks wygrała z Washington Wizards 82:81 i zbliżyła się do finału fazy play-off konferencji wschodniej. W rywalizacji do czterech zwycięstw Jastrzębie prowadzą 3:2.

Najważniejszą informacją piątego spotkania Wizards z Hawks był powrót do gry Johna Walla. Rozgrywający Czarodziejów odgrywa kluczową rolę w grze drużyny z Waszyngtonu, jednak nie wystarczyło to, aby minionej nocy odnieść zwycięstwo w Atlancie. Pierwszą kwartę Hawks wygrali 23:19, jednak następna należała już do Wizards. Marcin Gortat i spółka na półmetku spotkania prowadzili sześcioma punktami. Trzecia część ponownie należała do Atlanty, która objęła jednopunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta była remisowa co w efekcie dało zwycięstwo Atlancie Hawks.

Marcin Gortat spędził na boisku ponad 35 minut, zdobył 14 punktów i miał 8 zbiórek.

W półfinale konferencji zachodniej Golden State Warriors pokonali Memphis Grizzlies 98:78. Wojownicy prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:2.

Źródło: nba.com