Myślała, że jej wolno. Żona Ryszarda Kalisza zapłaci za jazdę „po pijaku”

Tomasz Domański 20-05-2022, 12:56
Artykuł
canva.com

Koniec z bezkarnością celebrytów! 1 rok i 8 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym będzie musiała wykonać Dominika K. W piątek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza ogłoszony został wyrok w sprawie z dnia 15 lutego 2019 roku.

Dodatkowo żona znanego polityka lewicy dostała zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 6 lat, wliczając czas od momentu zatrzymania prawa jazdy. Musi również wpłacić 15 tysięcy złotych na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej.

Przypomnijmy, wykonane na miejscu zdarzenia badanie wykazało 2,5 promila alkoholu.

O uniewinnienie Dominiki K. wniosła natomiast obrona oraz kurator reprezentujący oskarżyciela posiłkowego, którym jest syn oskarżonej. Według nich dowody, które do sprawy zostały dołączone "absolutnie nie wskazują na sprawstwo, czy też na winę oskarżonej".

Śledczy ustalili, że Dominika K. prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, w którym znajdował się jej wtedy 3,5-letni syn, naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.


O podobnej sprawie pisaliśmy też w artykule "„Beata” skazana za jazdę po „dwóch głębszych”. Będzie apelacja?"

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy