Muzeum Historii Polski. Gliński: Oddanie gmachu w przyszłym roku

Artykuł
Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni WXCA
Fot. pixabay/Tama66

W trakcie posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu minister kultury Piotr Gliński poinformował, że oddanie gmachu Muzeum Historii Polski planowane jest na wrzesień 2022 r. Wiosną 2023 r. ma nastąpić oddanie placówki z wystawą stałą.

- Przewidujemy oddanie gmachu Muzeum Historii Polski we wrześniu 2022 r. Planujemy, że wiosną 2023 r. nastąpi oddanie placówki z wystawą stałą - poinformował prof. Piotr Gliński na senackiej komisji kultury.

Muzeum będzie miało sześć kondygnacji. Dwie z nich zlokalizowane będą pod ziemią. Do obiektu prowadził będzie wysoki na cztery kondygnacje monumentalny hol. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie około 36 700 mkw.

W muzeum zaplanowano m.in. audytorium na blisko 600 osób, salę kinową na 150 osób, bibliotekę oraz wystawy: stała o powierzchni 7 000 mkw., oraz czasowa na 1 500 mkw.

Budowa Muzeum Historii Polski rozpoczęła się w lipcu 2018 r. Inwestycja powstaje w tzw. Parku Niepodległości, na powierzchni ponad 30 ha. W tym samym miejscu mieszczą się Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie oraz nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego.

Źródło: dzieje.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy