Musk bogatszy niż Gates i Buffet razem wzięci

Artykuł
Elon Musk
Fot. flickr.com/Steve Jurvetson

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i właściciel SpaceX, jest najbogatszym człowiekiem świata. Jego majątek znacznie przekracza 200 mld dolarów i jest większy niż suma majątków Billa Gatesa i Warrena Buffeta, którzy kiedyś figurowali na pierwszych miejscach list najbogatszych ludzi na świecie.

Według opublikowanego w piątek rankingu Bloomberga listę najbogatszych ludzi na świecie otwiera Elon Musk, którego majątek jest szacowany na 236 mld dolarów. Na drugim miejscu uplasował się szef Amazonu Jeff Bezos z majątkiem 197 mld USD., który jeszcze w 2020 r. zajmował pierwszą pozycję w rankingach bogactwa. Na trzecim miejscu znalazł się Francuz Bernard Arnauld (164 mld USD).

Wymienieni wyżej Bill Gates i Warren Buffet znaleźli się odpowiednio na czwartej i dziesiątej pozycji. Majątek współzałożyciela Microsoftu sięga 130 mld USD, zaś Buffeta - 103 mld USD. Obaj niegdyś otwierali rankingi najbogatszych ludzi na świecie.

Gates i Buffet wyprzedzają Muska w filantropii

Jak poinformowała telewizja CNBC w samym 2021 r. Musk powiększył swój majątek o - bagatela - 60 mld USD, co stanowi w przybliżeniu jedną czwartą jego obecnej wartości. CNBC zauważa jednak, że zarówno Gates, jak i Buffet prowadzą szeroko zakrojoną działalność charytatywną. „Obaj przekazali dziesiątki mld dolarów na cele charytatywne w ciągu ostatnich lat, podczas gdy Musk był krytykowany za to, że nie darował więcej ze swojej ogromnej fortuny” - podkreśla amerykańska telewizja..

CNBC zauważa jednak, że w tym roku Musk postanowił przeznaczyć 100 mln dolarów na nagrody na opracowanie przełomowej technologii przekształcającej emisję dwutlenku węgla w produkty użytkowe.

Przypomnijmy również, że Elon Musk jest doktorem honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy