Mundial co dwa lata? Kuriozalny pomysł Wengera coraz bliżej realizacji

Artykuł
Pomysł Arsene Wengera zniszczy futbol jaki znaliśmy
Fot: Twitter/Piłka Nożna

Światowa Federacja Piłkarska zamierza zwiększyć częstotliwość rozgrywania Mundialu oraz Euro. Pomysł to wielki turniej co roku naprzemiennie. Rozwiązanie ma wielu krytyków, którzy martwią się o zdrowie zmagających się z i tak dużymi obciążeniami zawodników. Dyrektor FIFA ds. rozwoju Arsene Wenger przedstawił formułę, która ma rozwiązać ten problem.

Legendarny trener Arsenalu zapowiada, że piłkarze będą rzadziej wzywani na mecze kadr narodowych, a cały cykl eliminacyjny do wielkiego turnieju, będzie miał tylko dwa terminy – październik i marzec.

Wenger liczy, że wspomniane zmiany uda się wdrożyć w 2028 roku. Wcześniej byłoby to niemożliwe, ponieważ wcześniejsze wielkie turnieje zostały już zaplanowane. Euro 2024 odbędzie się w Niemczech, natomiast mundial w 2026 roku -w USA, Kanadzie i Meksyku.

- To, czego ludzie obecnie oczekują, to rozgrywki o wysoką stawkę z łatwymi do zrozumienia zasadami. To projekt globalny i dotyczy nie tylko męskiej piłki, ale także kobiecej i juniorskiej – tak brzmi wypowiedź Arsene Wengera.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy