Moskwa terroryzuje Kijów. Stolica Ukrainy w ogniu. Lecą rakiety i drony [wideo]

portal tvrepublika.pl 17-10-2022, 08:58
Reuters

Kijów został w poniedziałek rano zaatakowany przez wojska rosyjskie przy użyciu irańskich dronów. Jak poinformowały władze uszkodzony został dom mieszkalny w śródmieściu. "Według stanu na godz. 9 rano (godz. 8 w Polsce) odnotowano cztery uderzenia. Wróg nadal atakuje. Informacje o ofiarach są na razie uściślane", poinformowały władze miasta. Zaapelowano do mieszkańców, by pozostawali w schronach.

W komunikacie nie ma wzmianki o dronach, jednak wcześniej administracja prezydenta Ukrainy poinformowała, że Kijów atakowany jest przy użyciu tych maszyn. Media powiadomiły o krążących na niebie dronach kamikadze. Mer Witalij Kliczko opublikował zdjęcia szczątków jednej z maszyn.

Kliczko poinformował także, że atak spowodował w centrum miasta pożar w budynku, który nie jest obiektem mieszkalnym i że kilka budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych.

Informację o uderzeniu drona w wielopiętrowy dom mieszkalny podał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Podkreślił, że napływają doniesienia o "przylocie grup dronów z południa i wschodu obwodu kijowskiego".

Rankiem w Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Najpierw nastąpiły trzy eksplozje, a później dwie kolejne w rejonie szewczenkowskim.

Przed tygodniem, 10 października, stolica Ukrainy była obiektem rosyjskiego ataku rakietowego; pociski spadły m.in. w centrum miasta. W stolicy zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy