Mosiński: ten przypadek, który miał miejsce na WUM, obnażył pewnego rodzaju mentalność ludzi, którzy sądzą, że są elitą

Zdjęcie ilustracyjne.
pexels.com/ Alena Shekhovtcova

Gośćmi w programie "Republika po południu" byli Jan Mosiński Ireneusz Raś oraz Jan Filip Libicki.

-  W czasie ponad jednej godziny odnotowano ponad 300 tys. wejść na stronę co pokazuje, że dość duża grupa Polaków chce się zaszczepić - powiedział Jan Mosiński.

- Ten przypadek, który miał miejsce na WUM, obnażył pewnego rodzaju mentalność ludzi, którzy sądzą, że są elitą. Elita tak nie postępuje. Z tego, co wiem po kontroli ponad 200 osób zakwalifikowanych do szczepień nie było związanych z WUM - dodał Jan Mosiński.

- Jestem przeciwnikiem wyprzedzania kolejności - stwierdził Ireneusz Raś.

- Seniorzy, którzy powinni być otoczeni opieką, nie powinni się gromadzić - dodał Ireneusz Raś.

 Podczas rozmowy oceniono również działania rządu w walce z pandemią.

- Firma Pfizer ograniczyła dostawy szczepionek, bo przebudowuje swoją fabrykę, jest to rzecz niezależna od rządu - zauważył Jan Filip Libicki.

Tematem rozmowy były również odejście Joanny Muchy z Platformy Obywatelskiej oraz 20-lecie założenia tej partii. Na pytanie red. Januszewskiej czego można życzyć Platformie z okazji 20-lecia, Libicki odpowiedział:

- Życzyłbym, żeby sytuacja z Panią Muchą to jest finał tego odpływu, a nie początek. Jeśli jest kilka osób, które szykuje się do podobnego kroku (...) to jest dewastujące dla wizerunku partii. - powiedział Libicki.

- Nie obawiam się, żeby Szymon Hołownia cokolwiek złowił kłusując po polskiej scenie politycznej. Jestem przeciwnikiem budowania swojej pozycji nie będąc w parlamencie. Transferuje senatorów, panią poseł do swoich szeregów. To jest oczyścicie problem dla PO - powiedział Mosiński.

Mosiński odniósł się również do obostrzeń wprowadzonych w Polsce:

- Według badania (...) kluby fitness i kawiarnie to miejsca gdzie można się najszybciej zarazić koronawirusem, stąd takie obostrzenia w tej branży - powiedział. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy